Fujitsu Siemens



Klant

Land



Fujitsu Siemens Computers

België

 

 Peter Caeldries
 HR-Director
 Benelux Fujitsu Siemens  
 Computers

Medewerkers

Aantal:100 - 200
Bedienden
Hoog geschoold

Project

In kaart brengen van stress binnen de organisatie

Timing

6 weken van opstart tot presentatie

Doelstelling

Nul- en opvolgingsmetingen om op een gestructureerde manier stress binnen de organisatie te beheren en de effectiviteit van de geïmplementeerde acties te beoordelen.


"In de afgelopen twee, drie jaar is er veel veranderd bij Fujitsu Siemens. Computers: reorganisaties, een nieuwe algemeen directeur, nieuwe werkmethode, centralisatie enz. Dat leidde tot een perceptie van stress bij het personeel.

Eigen onderzoek door ons HR-team had al een aantal factoren aan het licht gebracht, maar we wilden die graag bevestigd zien door een onafhankelijke, wetenschappelijk onderbouwde studie die de stress binnen het bedrijf in kaart brengt. Zo kwamen we bij ZebraZone terecht.

In oktober 2004 vond een eerste meting plaats in onze afdelingen in België en Luxemburg. Hoewel we vrij laat beslisten, verliep de meting vlot en snel. Op minder dan drie weken was alles achter de rug. Enige tijd later kregen we de resultaten, overzichtelijk voorgesteld, voor de hele organisatie en per groepsentiteit. In april 2005 volgde dan een reeks opleidingssessies voor management en medewerkers. Om na te gaan of die het gewenste resultaat opleveren, voert ZebraZone in oktober 2005 en oktober 2006 een nieuwe meting uit.

Ik moet eerlijk toegeven dat we vooraf enigszins sceptisch stonden tegenover een dergelijke meting. Nu niet meer. Ze heeft immers een aantal verrassende elementen aangetoond, met name het in kaart brengen van de belangrijkste stressoren binnen de organisatie. Bovendien is het voor de HR-dienst makkelijker om acties te plannen en daarover te communiceren met de resultaten van de meting bij de hand."

Terug naar homepage