De globale tevredenheid van Belgische werknemers is gestegen in vergelijking met 2005 en komt hierdoor opnieuw op het tevredenheidsniveau van 2002 en 2003. Deze stijging stellen we enkel vast in Vlaanderen en in het Brussels hoofdstedelijk gewest. Ze is vooral te wijten aan een grotere organisatiebetrokkenheid, positievere percepties over de communicatie, het management, de carrièreperspectieven, de stress en algemene werkomstandigheden. Dit blijkt uit ons meest recente benchmarkonderzoek in België, waarbij een representatieve steekproef van 1512 loontrekkende werknemers werd bevraagd.
Alvast enkele interessante bevindingen die in de white paper uitgebreider aan bod komen:
- De helft van de Belgen is “eerder niet” tot “helemaal niet tevreden” over de manier waarop loonopslag wordt bepaald in zijn organisatie.
- De 5 belangrijkste determinanten voor de algemene medewerkerstevredenheid in 2007 zijn: het veranderingsbeleid, de mate waarin medewerkers betrokken zijn bij hun organisatie, de jobinhoud, de kwaliteit van het management en de percepties over stress en algemene werkomstandigheden.
- In beursgenoteerde organisaties is men globaal gezien meer tevreden.
- 69,78% van de Belgische werknemers heeft niet de intentie om van werkgever te veranderen, noch op korte termijn, noch op lange termijn. In de publieke sector zijn vast benoemden bovendien minder geneigd om van werkgever te veranderen (13,89%) dan diegenen die als contractueel bij de overheid werken (38,16%) en dan werknemers uit de privésector (33,66%).
- 5,83% van de Belgische werknemers verklaart het voorbije jaar slachtoffer te zijn geweest van geweld op het werk, wat beduidend meer is dan in 2005 (3,31%).