Deed uw ondernemingen in het tweede kwartaal van 2020 voor minstens 20% van de arbeidsdagen beroep op tijdelijke werkloosheid? Dan kan u nog tot het einde van het jaar gebruik maken van de tijdelijke werkloosheid omwille van overmacht door het coronavirus. Daarover leest u alles in ons artikel van 30 juli.
De minister van werk heeft die mogelijkheid nu ook uitgebreid naar enkele zwaar getroffen sectoren.
Werkgevers uit die sectoren zullen ook gebruik kunnen maken van de tijdelijke werkloosheid omwille van overmacht door het coronavirus. Zelfs al hebben ze in het tweede kwartaal van 2020 niet voor minstens 20% van de arbeidsdagen beroep gedaan op tijdelijke werkloosheid.
Het ministerieel besluit dat deze mogelijkheid moet formaliseren, moet nog worden gepubliceerd. Zodra het besluit gepubliceerd is, kan u beroep doen op de tijdelijke werkloosheid omwille van overmacht door het coronavirus als werkgever in een zwaar getroffen sector. Securex houdt u hiervan op de hoogte.
Over welke sectoren gaat het?
De minister heeft de volgende sectoren opgenomen in de lijst van de zwaar getroffen sectoren:
De sectoren met een * moeten geen C106A-Corona-HGO formulier meer aan de RVA bezorgen. U moet dan enkel de code voor tijdelijke werkloosheid omwille van overmacht door het coronavirus ingeven in uw prestatiestaten.
Als u werknemers in verschillende sectoren heeft, dan is deze regeling enkel van toepassing om uw werknemers die in de hierboven vermelde sectoren of activiteiten werken.
Voor uw andere werknemers zijn de regels van toepassing die in ons artikel van 30 juli vermeld werden.
Hoe vraagt u de tijdelijke werkloosheid aan?
Indien u tot één van de sectoren zonder * behoort, dan moet u een C106A-Corona-HGO formulier overmaken aan de RVA. U verstuurt het formulier best zo snel mogelijk.
In rubriek II van dat document moet u aangeven of uw onderneming actief is in de PC's 100, 109, 111, 126, 139, 140.01, 140.04, 149.01, 200, 209, 215, 226, 314 en 315. Als dat zo is, moet u aangeven of uw werknemers werken in de zwaar getroffen activiteiten uit de bovenstaande lijst. In dat geval moet u de voornaam, de naam en het rijksregisternummer van de betrokken werknemers invullen
Let op! Die vermelding moet overeenstemmen met de werkelijke activiteit van uw onderneming. Als de RVA bij een controle vaststelt dat dit niet zo is, hebben uw werknemers geen recht op de werkloosheidsuitkeringen. U als werkgever zal dan het loon voor de werkloosheidsdagen moeten uitbetalen.
Heeft u nog vragen?
Voor vragen over deze regeling kan u steeds terecht bij uw Legal advisor.